باحضور استادمحمد و حسین‌زاده

دوره ی جدید جلسات نمایشنامه‌خوانی کانون نمایشنامه‌نویسان خانه‌ی تئاتر با روخوانی آثار برگزیده‌ی دومین جایزه‌ی ادبیات نمایشی ایران آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در نخستین جلسه‌ی نمایشنامه‌خوانی سال 87 نمایشنامه‌ی

«ورود آقایان ممنوع» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی روخوانی می‌شود.

این نمایشنامه برگزیده‌ی رتبه‌ی اول نمایشنامه‌های بلند چاپ نشده است که ساعت 18 روز شنبه 28 اردیبهشت ماه در تالار بتهوون خانه‌ی هنرمندان ایران به اجرا در می‌آید.

این نمایشنامه که حال و هوایی زنانه دارد، نگاهی کاملا اجتماعی به مسایل روز زنان جامعه‌ی ایران دارد و تمام اتفاقات آن در یک آرایشگاه زنانه رخ می‌دهد.

فهیمه امن‌زاده ، رویا بختیاری ،رویا دعوتی ،شبنم خزلی ،هدیه طاهری و... بازیگرانی هستند که خوانش نقش های این نمایشنامه را بر عهده دارند.

بهزاد صدیقی، سخنگوی هیات‌مدیره کانون نمایشنامه‌نویسان درباره تفاوت دوره جدید جلسات نمایشنامه‌خوانی با دوره‌های گذشته تصریح کرد: قرار است این جلسات با همکاری انجمن بازیگران خانه تئاتر و درصورت نیاز باهمکاری دیگر انجمن‌ها برگزار شوند.

به ‌گفته‌ی او برای برگزاری این نقد‌وبررسی جلسات یکی از نمایندگان هیات داوران درکنار یکی از منتقدان تئاتر دعوت خواهند شد و درهمین راستا محمود استادمحمد به‌عنوان نماینده‌ای از هیات داوران و کتایون حسین‌زاده به‌عنوان یکی از منتقدان تئاتر نقد‌وبررسی نخستین نمایشنامه اجرا‌شده را برعهده خواهند داشت.

 

/ 0 نظر / 18 بازدید