آرش عباسی کارگردانی می‌کند؛ ”آفتاب از میلان طلوع می‌کند”

آرش عباسی که چندی پیش نمایش"پیچ تند" نوشته او و به کارگردانی کتایون فیض‌مرندی در تالار سایه مجموعه تئاترشهر اجرا شد، قصد دارد با یک نمایش در بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شرکت کند.

عباسی که تصمیم دارد نمایش"آفتاب از میلان طلوع می‌کند" را در بخش موضوعی جشنواره تئاتر فجر روی صحنه ببرد، در گفت‌وگو با سایت ایران تئاتر درباره موضوع این اثر توضیح داد:«این نمایش بیشتر درباره موضوع مهاجرت است و ماجرای آن در سال‌های اولیه دهه 60 روایت می‌شود. مسلماً وقتی از این دهه صحبت می‌کنیم، مسئله جنگ و اوضاع سیاسی آن زمان پررنگ می‌شود و من نیز سعی کردم در این نمایش روی این قضیه متمرکز شوم و با یک زاویه دید تازه در این حوزه، نمایشنامه‌ای جدید خلق کنم.»
وی این نمایش را نسبت به آثار قبلی‌اش، پر پرسوناژ توصیف کرد و درباره بازیگران مدنظرش گفت:«نمایش"آفتاب از میلان طلوع می‌کند" به عکس کارهای قبلی‌ام 7 یا 8 پرسوناژ خواهد داشت و از آن جایی که من همیشه در زمان خلق یک اثر ابتدا بازیگران را در ذهنم انتخاب می‌کنم و سپس نقش‌ها را براساس آنان می‌نویسم، این بار نیز این انتخاب را انجام داده‌ام؛ ولی چون هنوز هماهنگی‌های لازم را انجام ندادم، از معرفی آنان خودداری می‌کنم.»
نویسنده و کارگردان"همه چیز درباره آقای ف" با بیان این که سعی کرده است در این اثر نگاهی رئالیستی داشته باشد، در خصوص پررنگ بودن مسئله جنگ در ‌آثارش تصریح کرد:«‌معتقدم ‌هر فردی اعم از دکتر، مهندس، معلم و همچنین نویسنده، هر یک رسالتی در زندگی دارد و من نیز پرداختن به این امر را رسالت خود می‌دانم. شاید در حال حاضر برای بسیاری این موضوع بی‌اهمیت باشد و آن را درک نکنند ولی بعدها اهمیت آن نمایان خواهد شد.»

/ 5 نظر / 17 بازدید
علی

سلام استاد. موفق باشی. ما شنبه باز بینی داریم. دعا کن. اینبار با نهایت قدرت و جدیت وارد کار شدم. داستان عامه پسند باید اینبارم خوش بدرخشه. خیلی دوست دارم کار رو ببینی.ان شاالله توی جشنواره.

علی ضیائی

سلام استاد. موفق باشی. ما شنبه باز بینی داریم. دعا کن. اینبار با نهایت قدرت و جدیت وارد کار شدم. داستان عامه پسند باید اینبارم خوش بدرخشه. خیلی دوست دارم کار رو ببینی.ان شاالله توی جشنواره

صارمی

آرشا پاره ی تنـا تا جایی که ما دیده ایم آفتابت در حوالی میلان غروب کرده. و بیست ها روز است که خانه خالی ... و ....وتو هیچ ....هیچ...ی

امیر بیگی

انشاء الله خورشید عمرت همیشه پر نور باد و هیچوقت غروب نکنه دوسشت دالر همیشگی شما ؛ از اینکه همیشه اخبار موفقیت هاتو میشنوم مسرور و خرسندم و اندوهناک از اینکه هیچوقت افتخار دیدن کارهای جدیدتو نداشتم و شما هم هیچوقت فرصت جواتب اس ام اس ها و ایمیل های منو نداشتید به هر حال مفتخرم از اینکه یه روزایی خدمتگزار شما بودم و همیشه هستم و با خاطرات خوش اون روزا زنده ام

رضا مریوند

سلام ایولله خسته نباشی اومدی این طرفها ما هم خبر کن قربون استاد خودم ملایر