عباسی "نمایشنامه‌نویس مرده است" را نوشت

برنده دو دوره جایزه ادبیات نمایشی ایران قصد دارد تازه‌ترین اثر خود را با نام "نمایشنامه‌نویس مرده است" برای اجرای عمومی به مجموعه تئاتر شهر ارائه دهد.

آرش عباسی درباره نمایشنامه جدید خود به خبرنگار مهر گفت: در حال اتمام نگارش جدیدترین نمایشنامه‌ام با نام "نمایشنامه‌نویس مرده است" هستم که بر خلاف اسمش تلاش کردم با موضوع به صورت احساسی برخورد نکنم تا اثر شعارزده نشود. این نمایشنامه داستان نمایشنامه‌نویس جوان و مطرحی است که کار خود را رها می‌کند و دیگر نمی‌نویسد.

وی افزود: از طرفی یک هنرپیشه معروف سینما اولین فیلم خود را با فیلمنامه‌ای از این نویسنده جوان کارگردانی می‌کند که این همکاری تحول عظیمی در زندگی این دو نفر به وجود می‌آورد. هفته آینده نمایشنامه را به شورای نظارت و ارزشیابی ارائه می‌دهم و قصد دارم در صورت تأیید متن آن را برای اجرای عمومی به مجموعه تئاتر شهر ارائه دهم.

عباسی درباره دلایل نگارش متن "نمایشنامه‌نویس مرده است" خاطرنشان کرد: واقعیت این است که تا به حال چندین نمایشنامه نوشته‌ام که هیچکدام اجازه اجرا ندارند. نمایشنامه "ورود آقایان ممنوع" با وجود دریافت جایزه ادبیات نمایشی چهار سال است که مجوز اجرا ندارد. نمایشنامه "خانم" پنج سال است که در انتظار مجوز اجراست. حتی نمایشنامه "پیچ تند" که مجوز اجرا گرفت به دلیل ممیزی‌ها با متن اولیه تفاوت بسیاری داشت. شاید بخشی از این مشکل به من برمی‌گردد که گویا شرایط  را به خوبی درک نکرده‌ام. اما امیدوارم نمایشنامه "نمایشنامه‌نویس مرده است" را بدون دردسر به صحنه ببرم.

آرش عباسی از نمایشنامه نویسان جوان تئاتر ایران است که علاوه بر دریافت دو جایزه ادبیات نمایشی و نشان عالی رادیو جوایز متعددی از جشنواره‌های تئاتر ماه، رضوی و عاشوراییان دریافت کرده است.

/ 21 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بیگی

سلام بزرگوار ؛ خسته از كار نباشي ؛ خاطرات خوش شما هميشه با ماست و نيك مي داني كه آدمي با خاطرات خود زندگي مي كند ؛ خوشحال از اين هستيم كه تلاش هاي شبانه روزي گذشته ات موفقيت هاي امروزت را پاسخ گو شده ؛ نام نيكت هميشه بر سر زبانمان است اما ناراحت از اين هستيم كه امروزه در كنارت نيستيم تا ياريت دهيم ولي همواره دلمان با شماست ؛ موفقيت و بهروزي را هميشه برايتان آرزومندم ؛ دلتان هميشه سبز باشد

آبدیس

سلام. موفقیت های روز افزون شما باعث افتخاره

آبدیس

امیدوارم این بار فرصت دیدن کار شما رو از دست ندم.

محمد

سلام .شاید اصلاُ وقت سر زدن به وبت رو نداشته باشی شاید حوصله جواب دادن به این نوشتها رو هم نداشته باشی شاید هم بی خیال ما شدی و قیدمون رو زدی ولی این رو بدون ما حتماُ دوستت داریم صد البته بهت افتخار میکنیم و همیشه ازت تو یادمون یاد میکنیم.دوستت داریم چون دوستی

علی ضیائی

سلام. http://anm1386.blogfa.com بروز شد.

دانیال حیدری

به همت اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان اسلام آبادغرب وکلیه هنرمندان انجمن هنرهای نمایشی این شهرستان جشنواره تئاترمرصادبصورت منطقه ای برگزارمیشود. این جشنواره به میزبانی این شهرستان وباحضوراستانهای کردستان- ایلام - لرستان - همدان- کرمانشاه درمردادماه ۸۹ برگزارمیگردد درفراخوان این جشنواره آمده است . اهداف جشنواره : ۱- گرامیداشت یادوخاطره عملیات پیروزمندانه مرصاد ۲- تشویق هنرمندان به تولیدمتون نمایشی دفاع مقدسی ۳- حمایت ازهنرمندان غرب کشور ۴- برپایی ورک شاپ های اموزشی درطول برگزاری جشنواره شرایط: ۱- نمایشنامه هادر۳ نسخه تایپ شده به همراه سی دی ورد وپی دی اف ارسال شود ۲- تکمیل فرم جشنواره ۳- مهلت ارسال متون تا20/۳/ ۱۳۸۹ میباشد. اولویت ها ۱- نمایشنامه های مرتبط باعملیات مرصاد ۲- نمایشنامه هایی که تاکنون درهیچ جشنواره ای شرکت داده نشده اند(نوشته نویسندگان بومی) ۳- آزاد تهیه خبر: دانیال حیدری

بهنام شرفی

[گل] فقط همین

بهنام شرفی

[گل] فقط همین

بهنام شرفی

البته فقط همینه همین نه! عرض ارادت ویّّژه هم بهش اضافه کنید[گل]

انیتا

اقای عباسی ما دیشب شاهد کار بسیار عالیتون در گرگان بودیم واقعا عالی و بی نظیر بود