حضور دو نمایش «پیچ تند» و «همه چیز درباره آقای ف» در جشنواره فجر

به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی

حضور دو نمایش «پیچ تند» و «همه چیز درباره آقای ف» در جشنواره فجر

خبرگزاری فارس: آرش عباسی با نویسندگی متن «پیچ تند» به کارگردانی کتایون فیض‌مرندی و همچنین با نمایش «همه چیز درباره آقای ف» در بخش چشم‌انداز تئاتر فجر شرکت می‌کند.

آرش عباسی، کارگردان تئاتر به خبرنگار فارس گفت: با دو نمایشنامه «پیچ تند» و «همه چیز درباره آقای ف» در بخش چشم انداز بیست‌وهفتمین جشنواره تئاتر فجر حضور خواهم داشت.
وی ادامه داد: نگارش نمایشنامه «پیچ تند» را از نخستین روزهای سال جاری آغاز کردم و علی رغم اتمام نگارش ، همچنان در حال بازنویسی و تغییرات در آن هستم.
عباسی گفت:نگارش این متن به تحقیقات وسیعی نیاز داشت که به دلیل محدودیت منابع مکتوب مجبور به تحقیقات میدانی شدم تا اطلاعاتی را درباره سال 67 و زمان پذیرش قطعنامه 598 و فضای حاکم بر آن دوره به دست بیاورم.
این کارگردان که به تازگی بهترین نمایشنامه‌نویس تئاتر ماه شد، به خبرنگار فارس بیان داشت:‌«پیچ تند» درباره یک خانواده ارمنی ساکن تهران است که درست یک روز قبل از پذیرش قطعنامه 598 درگیر مسائل جنگ می شوند. این متن را کتایون فیض مرندی در جشنواره تئاتر فجر امسال کارگردانی می‌کند.
این کارگردان یادآور شد: نمایشنامه «همه چیز درباره آقای ف» را خودم کارگردانی می‌کنم اما هنوز به دلیل عدم انتخاب تنها بازیگر آن تمرین را آغاز نکرده‌ام این کار نیاز به بازیگری دارد که از صدای خوبی برخوردار باشد، چرا که بخش هایی از کار موسیقی و آواز زنده دارد.
عباسی تصریح کرد: این نمایشنامه از کارهایی است که نگارش و بازنویسی آن چند سالی طول کشیده و به نظرم علی رغم تک پرسوناژ بودن آن برای مخاطب جذاب خواهد بود.

/ 7 نظر / 15 بازدید
ارام

سلام اقا ارش خوشحالم از اشنائی با وب و نوشته هاتون.امیدوارم همراه خوبی باشیم و موفق باشید[گل]

ص

سلام دوست عزیز . حال شما ؟؟ تشکر از وبلاگ سودمندتان مطلبی بود که می خواستم خدمتتان عرض نمایم ... تا بحال چند بار به آه و نفرین و زجر و عذاب دیگر همنوعانمان فکر کرده ایم ؟؟ چه انسان و چه سایر مخلوقات خدا اعم از حیوانات بی گناه و زبان بسته که آنها هم درست مثل ما حق زندگی و حق نفس دارند و حق آنهاست که در این دنیای خاکی در کنار ما انسانها آزادانه و بدون هیچ گونه عذاب و شکنجه ای زندگی نمایند آیا به خود و کارهایی که در قبال این موجودات زبان بسته ی خداوند که آه و نفرین آنها حتی از آه و نفرین مادر هم کاریتر و اثرپذیرتر است فکر کرده ایم ؟ حیواناتی که درست مثل ما زندگی کردن را دوست دارند و خوبی و خوش را به خوبی می فهمند قبول است که انسان اشرف مخلوقات است و انسانها در درجه ی بالاتری هستند اما می توان با تکه نانی جانداری را سیر کرد . با کمک و پناه دادن به حیوانی آن را از شر و گزند انسانهای کوته فکر نجات داد و با ارشاد و راهنمایی صحیح دوستان و آشنایان به آنها یادآوری کرد که بایستی با جانداران خدا مهربانتر بود مرسی از وب سایت ما بازدید فرمایید ممنونتان خواهیم شد

هدا عربشاهی

سلام همکار گرامی... تبریک می گم. کاش من اونجا بودم و نمایش های شما رو می دیدم مخصوصا برام خیلی جالبه که اجرای صحنه ای پیچ تند رو ببینم چون از جلسه نمایشنامه خوانی اون خیلی خوشم اومد حتما با ویرایشهای جدید خیلی بهتر و کاملتر شده. من به روز هستم خوشحال می شم سر بزنید به همسرتون سلام برسونید. موید باشید.

آبدیس

سلام. خوشحالم که بعد از 1گذشت سالی که بنده شمارو شناختم هر بار که به این وبلاگ سر میزنم خبر از موفقیتهای جدیدتون میشنوم/کار" ورود خانم ها ممنوع "رو خیلی دوست داشتم تو جشنواره منطقه ای که تو اردبیل برگزار شدف دیدم. خوشحال میشم وبلاگ تازه تاسیس بنده رو هم میهمان نظراتتون بفرمایین. مي خواهم فاحشه بشوم

آبدیس

بین موضوعات وبلاگتون دیدم که نوشته ورود آقایان ممنوع ولی من تواین 1سال این کارتون رو به اسم ورود خانم ها ممنوع به یاد داشتم و جالب این که هر موقع خواستم در موردش صحبت کنم با این عنوان ازکارتون اسم بردم اسم کارتون عوض شده یا حافظه من ضعیف شده؟[سوال]

محمدرضامولودی

آرش جان وبلاگ پایین گذر قرنهاست که مسدوده تو اصلا فرصتی واسه عشاقت داری دادا باز هم مث همیشه موفق دوستت دارم گل من[گل]

پژمان شاهوردی

آرش جان سلام من پژمان شاهوردی هستم از لرستان دو آدور باهات آشنایی دارم راستش رو بخوای عاشق متن های تو هستم خیلی دنبالت می گشتم تا بلاخره پیدات کردم-من 15 سال تئاتر حرفه ایی انجام می دم تمام جشنواره های کشورمونم رفتم -خواستی اسمم رو توی نت سرچ کن تا....-امسال می خام برای فجر کار بگیرم درمانده ی یکی از متن های خوشگلتم اگه تک بازیگر باشه چه بهتر،بهت قول می دم از حیثیت متنت دفاع کنم. شماره همراهم 09166624181 هست خواهشا یه زنگ کوچولو به من بزن باز هم می گم منتظرتم،اگه نقل سرخ رو برام بفرستی میمیرم برات ،دوستت دارم و م ن ت ظ ر ت م