نمایشنامه "ورود آقایان ممنوع" را با شرایط امروز زنان بازنویسی کردم

نویسنده نمایشنامه "ورود آقایان ممنوع" که توسط کتایون فیض مرندی برای حضور در بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و اجرای عمومی ارائه شده، از تغییر اساسی در این نمایشنامه خبر داد.

آرش عباسی در این باره به خبرنگار مهر گفت: نمایشنامه "ورود آقایان ممنوع" را سال 85 نوشتم و برای اجرای آن اقدام کردم که متأسفانه مجوز اجرا نگرفت. بعد از آن سالی یک بار این نمایشنامه را برای دریافت مجوز ارائه دادم که این اتفاق رخ نداد. امسال بعد از بازنویسی متن آن را به شورای نظارت و ارزشیابی ارائه دادم که منوط به اصلاحات مورد قبول قرار گرفت.

وی با اشاره به اعمال اصلاحات اعلام شده از طرف شورای نظارت و ارزشیابی در نمایشنامه "ورود آقایان ممنوع" افزود: از آنجایی که این نمایشنامه اثری اجتماعی است و در سال 85 نوشته شده احساس کردم از مشکلات و جامعه امروز فاصله گرفته است. از این رو بعد از چهار سال "ورود آقایان ممنوع" را بازنویسی کردم و تغییرات اساسی در آن دادم.

عباسی نگارش صحنه‌ای جدید برای نمایشنامه و حذف صحنه‌ای از "ورود آقایان ممنوع" و به روز شدن اثر نسبت به دغدغه‌های زنان امروز جامعه ایران را تغییرات اساسی ایجاد شده در بازنویسی نمایشنامه "ورود آقایان ممنوع" ذکر کرد.

این نمایشنامه نویس و کارگردان جوان تئاتر یکی از مشکلات اساسی نمایشنامه‌های اجتماعی را این دانست که باید در زمان نگارش اجرا شوند زیرا اجرای آنها در سالهای بعد نیازمند بازنویسی است.

نمایشنامه "ورود آقایان ممنوع" که سال 86 جایزه ادبیات نمایشی را از طرف انجمن نمایشنامه‌نویسان خانه تئاتر از آن خود کرد توسط کتایون فیض مرندی برای اجرا در بخش چشم‌انداز بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و اجرای عمومی در یکی از سالنهای حرفه‌ای تئاتر ارائه شده است.

عباسی خردادماه سال گذشته نمایش "همه چیز درباره آقای ف" را با حضور احمد مهرانفر در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر به صحنه برد.

/ 16 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مصطفی

سلام نو شدم با با عکس و نمایشنامه تئاتر خیابانی(لوطی که انترش...)

سامی

سلام باید زودتراز اینها بهت سرمی زدم. دورآدور اخبارت رو دنبال کردم اما نمی دونم چرا تاحالا نه کاری ازت دیدم و نه خوندم.حتمی کوتاهی از من بوده.اما همین چند مطلبی که ازت تو وب خوندم خوشحالم کرد که با نویسنده ای آشنا می شم که از امروز ایران می نویسه. خب فکر کنم برای ادامه بحثمون باید یک زحمت بکشی و به وبلاگ من سری بزنی. منتظرم!

سامی

سلام باید زودتراز اینها بهت سرمی زدم. دورآدور اخبارت رو دنبال کردم اما نمی دونم چرا تاحالا نه کاری ازت دیدم و نه خوندم.حتمی کوتاهی از من بوده.اما همین چند مطلبی که ازت تو وب خوندم خوشحالم کرد که با نویسنده ای آشنا می شم که از امروز ایران می نویسه. خب فکر کنم برای ادامه بحثمون باید یک زحمت بکشی و به وبلاگ من سری بزنی. منتظرم! talkhakan.blogfa.com

علیرضا اسدی

سلام و تبریک آقای عباسی امیدوارم روزی دیداری دست دهد

رضا مریوند

سلام استاد خسته نباشید دوستتون دارم خیلی زیاد اگه یه دفعه اومدین ملایر بی خبرمون نزارید

طهران تئاتر

joore dige didano tajrobe konim....................................... >> Eghlima Theatre Company

مصطفی

سلام نو شدم با جملات قصاری که تقصیر خودم است[چشمک]

بهنام شرفی

[گل]

مصطفی

آپم با دو آفیش متفاوت[گل]

مصطفی

نو هستم با کهنه هایی شبیه شعر