سه نمایشنامه در "زیرزمین" منتشر شد

نمایشنامه "زیرزمین" به همراه دو نمایشنامه "داستان عامه‌پسند" و "یک سبد فحش برای شمسی‌خانم" نوشته آرش عباسی در قالب کتاب "زیرزمین" در انتشارات دستان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشنامه "زیرزمین" به زندگی و روابط برادر و خواهری به نام های صفورا و ماندگار می پردازد که در خانه ای قدیمی زندگی می کنند، شب است و صفورا قراری دارد و به همین دلیل سعی می کند ماندگار را بیرون بفرستد. پس برای رسیدن به این هدف راههای مختلفی را امتحان می کند.

نمایشنامه "داستان عامه پسند" نیز به عنوان دومین اثر کتاب مانند "زیرزمین" با نگاهی اجتماعی به وضعیت دختران فراری می پردازد. عزت یکی از شخصیت های نمایش پس از سه سال جستجو دخترش رویا را پیدا می کند و با او رو به رو می شود. رویا با مرد مورد علاقه اش ازدواج کرده و قصد بازگشت به خانه را ندارد.

نمایشنامه "یک سبد فحش برای شمسی خانم" اثر سوم این کتاب درباره جوان دانشجوی شهرستانی است که در تهران به دنبال اتاقی برای اجاره کردن است و سرانجام درخانه زنی به نام شمسی خانم اتاقی پیدا و زندگی تک نفره خود را آغاز می کند.

عباسی از نمایشنامه نویسان جوان تئاتر است که آثار وی در جشنواره های مختلف تئاتری به اجرا درمی آید. ماه گذشته نیز نمایش "زیرزمین" در خانه نمایش اداره تئاتر روی صحنه رفت.


/ 6 نظر / 19 بازدید
فراتر ازکلسيوم

سلام جناب آقای عباسی . تبريک می گم که سرانجام نمايشنامه هاتون منتشر شد. در اولين فرصت کتابتونو تهيه می کنم . امضا يادتون نره . راستی بازهم به خاطر نمايش سياها در ونيز ممنون خيلی خوش گذشت. به همسرتان سلام ويژه مرا برسانيد و از ايشان هم تشکر کنيد. راستی من به روز شده ام. خوشحال می شوم سر بزنيد. مويد باشيد.

مهسا

سلام خوشحال ميشم بهم سر بزنی

شهرام

سلام. خوبی آرش جان؟ آقا تبریک می گم. به امید موفقیت های بیشتر. یاعلی

صارمی

سلام آرشم مرسی که به يادم بوديد.من همه جا به يادت هستم. ياعلی ضمنن بروزم

mahsa

سلام خوبيد من مهسا هستم ۲۴ ساله اهل تهران شما مير محمد زند رو ميشناسيد ؟ و ايميلشو داريد ممنون ميشم جواب بديد راستی من سايت شمارو از سايت تاتر پيدا کردم منتظرم