با بازخوانی نمایشنامه‌های برگزیده دفاع مقدس؛

نمایشنامه‌نویسان برگزیده دفاع مقدس تجلیل می‌شوند

خبرگزاری فارس: مدیر فرهنگسرای پایداری گفت: از ششم مهر ماه سال جاری با بازخوانی نمایشنامه‌های برتر دفاع مقدس از این نویسندگان نیز تجلیل به عمل می‌آید.

حسین مسافرآستانه، مدیر فرهنگسرای پایداری و مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به خبرنگار فارس گفت: یکی از برنامه‌های این فرهنگسرا در هفته دفاع مقدس بازخوانی متون نمایشی دفاع مقدس است که این کار از ششم مهر ماه سال جاری در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.
وی هدف از بازخوانی نمایشنامه‌های دفاع مقدس را ترغیب هنرمندان به نگارش نمایشنامه در زمینه دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: از تاریخ ششم تا دوازدهم مهر ماه نمایشنامه‌های برگزیده دفاع مقدس بازخوانی می‌شود و از سوی فرهنگسرا نیز به گروه‌های بازخوان کمک هزینه تعلق می‌یابد.
وی یادآور شد: علاوه بر دادن کمک هزینه، در مراسم اختتامیه که در پایان یک هفته نمایشنامه‌خوانی پایداری برگزار می‌شود، از نمایشنامه‌نویسان برتر نیز تجلیل به عمل می‌آید.
وی ساعت بازخوانی متون را 18:30 تا 20:30 در خانه هنرمندان ایران اعلام کرد و بیان داشت: نمایشنامه‌های هنرمندانی چون علیرضا نادری، محمد یعقوبی، محمد رضایی‌راد، نادر برهانی‌مرند،علیرضا حنیفی، جمشید خانیان و هنرمندان جوانی چون آرش عباسی در خانه هنرمندان بازخوانی می‌شود.
مسافرآستانه به متون نمایشی نیز اشاره کرد و ادامه داد: در این هفته نمایشنامه‌هایی چون «زمستان 66»، «قطار جنوب»،«سپاس از حیات ...»، «رقصی چنین» و «پاییز» بازخوانی می‌شود.
وی همچنین از برگزاری نمایشگاه عکس پایداری خبر داد و گفت: این نمایشگاه عکس خیابانی بوده و در خیابان ولیعصر برپا می‌شود، نمایشگاه عکس شامل برگزیده عکس‌های دوران دفاع مقدس بوده که توسط عکاسان در این دوراه به ثبت رسیده است.

/ 1 نظر / 16 بازدید